Gliwice to – obok Katowic – jeden z dynamiczniej rozwijających się rynków biurowych. Potencjał miasta przyciąga zarówno inwestorów z Polski, jak i zagranicy. To właśnie z myślą o kolejnych firmach powstają nowoczesne powierzchnie biurowe do wynajęcia. Dla przedsiębiorców oznacza to spory wybór zarówno pod względem oferowanych lokalizacji, jak i cen.

Powierzchnie biurowe do wynajęcia Gliwice

Dostęp do dwóch autostrad (A1 i A4), doskonałe połączenie z pozostałymi miastami aglomeracji górnośląskiej, bliska odległość lotniska Katowice-Pyrzowice i zachęty w postaci Specjalnej Strefy Ekonomicznej – to niewątpliwe atuty Gliwic. Miasto dzięki wielu uczelniom wyższym zapewnia inwestorom również dostęp do wykwalifikowanej kadry. Nie brak więc chętnych na dostępne powierzchnie biurowe.

Szacuje się, że na terenie Gliwic funkcjonują biura o łącznej powierzchni ok. 110 tys. mkw. Aktywność deweloperów jest jednak na tyle intensywna, że do końca 2022 r. do użytku mają zostać oddane kolejne biura – łącznie ok. 50 tys. mkw. W rezultacie Gliwice są alternatywą dla największych ośrodków w Polsce.

Nowoczesne biura w Gliwicach

Powierzchnie biurowe są dostępne w różnych dzielnicach Gliwic – Śródmieście, Stare Miasto, Łabędy, Ligota Zabrska, Sośnica i Trynek. Na firmy czekają biura klasy A i B zarówno w zabytkowych budynkach, jak i nowoczesnych biurowcach. Te drugie, poza atrakcyjnym położeniem, wyróżniają się licznymi udogodnieniami. Dobre parametry jakościowe, odpowiednie wyposażenie techniczne czy dostęp do miejsc parkingowych – to tylko część oferowanych przez deweloperów zachęt.

Biura w nowych obiektach zostały zaprojektowane z myślą o ich dowolnej aranżacji. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się zarówno na przestrzeń typu open space, jak i 2-osobowe gabinety.

Tanie biuro do wynajęcia w Gliwicach

Ile trzeba zapłacić za biuro do wynajęcia w Gliwicach? Stawki uzależnione są od klasy obiektu biurowego. W nowszych budynkach czynsz wynosi od 11 do 14 euro za mkw. miesięcznie. Nieco tańsze są powierzchnie biurowe w starszych biurowcach. Aby szybko zorientować się w dostępnych propozycjach, warto przejrzeć oferty znajdujące się w naszej bazie.

Wspieramy przedsiębiorców poszukujących biura w jednym z obiektów biurowych na terenie Gliwic. Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Po ustaleniu potrzeb zaproponujemy ciekawe lokalizacje w atrakcyjnych cenach.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.