Słowniczek terminów jest niezbędnym narzędziem dla każdego, kto chce zrozumieć język dziedziny najmu powierzchni biurowych. Zawiera obszerną listę słów i definicji, które są powszechnie używane. Ten glosariusz służy jako punkt odniesienia dla zrozumienia terminologii używanej w branży. Dysponując standardowym zestawem terminów, łatwiej będzie komunikować się ze sobą.

1. BMS (Building Menagment System)

BMS jest to system automatycznego zarządzania i sterowanie funkcjami technicznymi budynku. Głównym zadaniem BMS jest integracja instalacji występujących w budynku. Daje to możliwość kontrolowania efektywnie całej z jednego miejsca. Dzięki temu rozwiązaniu mamy dostęp również do informacji o problemach i awariach.

Czym steruje BMS?

 1. Zabezpieczenia
 2. Instalacje pomiarowe
 3. Urządzenia i układy zasilania awaryjnego
 4. Transportem pionowym i poziomym
 5. Klimatyzacją
 6. Wentylacją
 7. Ogrzewaniem
 8. Oświetleniem
 9. Nagłośnieniem
 10. Systemem parkingowym
 11. Urządzeniami audio i video
 12. Systemem Pogodowym

2. Centrala Telefoniczna

Centrala telefoniczna, jest to system, który pozwala organizować połączenia przychodzące jak i wychodzące z naszej firmy. Dzięki temu rozwiązaniu możemy kierować połączenia do konkretnych oddziałów, bez konieczności posiadanie większej ilości numerów telefonicznych. Aktualnie najczęstszym rozwiązaniem jest posiadanie wirtualnej centrali telefonicznej, która umożliwia pracę w dowolnym miejscu na świecie z podłączeniem do internetu.

3. Czujnik Dymu

Jest to urządzenie, zazwyczaj zintegrowane z systemem BMS, które umożliwia wczesne wykrywanie i informowanie o wykrytym dymie na terenie budynku. Dzięki czujnikowi dymu, możemy również wykryć nielegalnych palaczy na biurowca.

4.Kanały Podłogowe

Kanały podłogowe umożliwiają poprowadzenie systemów okablowania, w sposób niewidoczny dla oka, dzięki temu rozwiązaniu w naszym wynajętym biurze nie będzie widać, żadnych niepotrzebnych dla oka kabli.

5. Klimatyzacja

Klimatyzacja jest to system, który umożliwia kontrolę temperatury w pomieszczeniu. Dzięki czemu jesteśmy w stanie w upalne dni, gdzie temperatura poza murami budynku sięga wysokich poziomów, mieć idealną temperaturę do pracy.

6. Kontrola Dostępu

System kontroli dostępu jest nieodłącznym elementem każdego biurowca, począwszy od standardowych rozwiązań tj. klucz do drzwi, poprzez bardziej zaawansowane systemy np. karta dostępu do windy, która prowadzi bezpośrednio do naszej wynajętej przestrzeni biurowej.

Dzięki kontroli dostępu mamy możliwość, kontrolowanie ruchów naszych pracowników. Wiemy, o której godzinie przyszli jak i wyszli z pracy.

7. Łącze światłowodowe

Łącze światłowodowe to rodzaj połączenia sieciowego, które wykorzystuje światłowody do przesyłania danych. Jest to niezawodny i bezpieczny sposób przesyłania danych na duże odległości, co czyni go idealnym do zastosowania w telekomunikacji, centrach danych i innych zastosowaniach. Łącza światłowodowe mogą być używane do łączenia komputerów i innych urządzeń razem w sieci lokalnej (LAN) lub w wielu lokalizacjach w sieci rozległej (WAN). Szybkość transmisji łączy światłowodowych jest znacznie wyższa niż w przypadku tradycyjnych kabli miedzianych, co pozwala na szybsze przesyłanie danych. Ponadto na siłę sygnału połączeń światłowodowych nie ma wpływu odległość ani zakłócenia elektromagnetyczne, co czyni je bardziej niezawodnymi niż kable miedziane.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.